Pomysłodajnia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

To już było

Warsztaty fotograficzne -  mapa kulturowa Olecka

>> Warsztaty fotograficzne - mapa kulturowa Olecka

Od początku czerwca pasjonaci fotografii wzdłuż i wszerz przemierzali Olecko w poszukiwaniu miejsc z potencjałem, tych pięknych, tych ważnych, ale i tych zapomnianych. Co tydzień pod czujnym okiem Ewy Kozłowskiej - doświadczonej fotografki krytyczni wobec siebie i kolegów z zajęć analizowali prace. Fotografie miały być nie tylko ładne, miały przede wszystkim nieść za sobą jakieś przesłanie, miały wpłynąć na odbiorcę, dać mu do myślenia. Dużo było rozmów na temat różnicy między fotografią a zdjęciem, były zacięte dyskusje na temat aspektu moralnego fotografowania, nie zabrakło też technicznych uwag odnośnie odpowiedniego kadrowania, użycia migawki i czasu naświetlania.

Akcja odbyła się w ramach projektu "Pomysłodajnia" realizowanego z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2013 r.”


SZPIEG - gra terenowa

>> SZPIEG - gra terenowa

W niedzielę 19 maja Olecko opanowała fala szpiegów. Można było zauważyć Sherlocka Holmesa przechadzającego się po Placu Wolności w charakterystycznym płaszczu i spodniach, nad jeziorem królowały kraciaste koszule i kapelusze, w oczy przechodniów często rzucały się lupy. Oprócz tajemniczych osobników widocznych w całym mieście, dało się zauważyć pędzące grupy rowerzystów i pieszych, którzy walczyli z czasem i zmierzali w jasno określonym kierunku. Wszystko to dzięki akcji "SZPIEG". Ośrodek Kultury, Wolontariat Kultury WspaK oraz Stowarzyszenie Osób Myślących OLECKO w ramach projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne" zorganizował grę terenową.

Wyzwanie podjęło 15 drużyn. Wszystkie, w oparciu o otrzymane wskazówki, musiały znaleźć w mieście 10 baz, w których rozwiązywały łamigłówki logiczne, psychologiczne, zagadki sprawdzające spostrzegawczość i sztukę dedukcji. Drużyny musiały wykazać się nie tylko niezawodną kondycją, ale też lotnością umysłu. W grze terenowej w dwóch kategoriach: rowerzystów i piechurów, nagrodzone zostały drużyny, które najszybciej pokonały trasę, a także te, które najlepiej rozwiązywały zagadki. W całej akcji wzięło udział ponad 70 osób. Zabawa była wyśmienita, mimo zmęczenia na twarzach uczestników widzieliśmy uśmiechy, a pytanie "kiedy będzie następna taka akcja" padało bardzo często. Zastanawiacie się, dlaczego? Obejrzyjcie zdjęcia.


galeria

<< 1 2 3 4 5