Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

KONKURS OFERT NA WYNAJEM LOKALU „ARTS”

1. KONKURS OFERT NA WYNAJEM LOKALU „ARTS” 2019.PDF (136 KB)

"Pomysłodajnia” - konkurs na inicjatywę kulturalną mieszkańców Olecka i okolic

./upload/pomyslodajnia_2019.jpg

To już szósta edycja „Pomysłodajni” - konkursu na inicjatywę kulturalną mieszkańców Olecka i okolic od 15 roku życia.

KONKURS BĘDZIE REALIZOWANY WEDLE NASTĘPUJĄCEGO TERMINARZA:

- ZGŁASZANIE INICJATYW DO KONKURSU: 3 CZERWCA – 30 CZERWIEC DANEGO ROKU KALENDARZOWEGO.

- REALIZACJA ZWYCIĘSKICH POMYSŁÓW: 10 LIPCA - 30 LISTOPAD DANEGO ROKU KALENDARZOWEGO.

ZAŁOŻENIAMI PROJEKTU SĄ: ODKRYWANIE, ROZWIJANIE POTENCJAŁU I KAPITAŁU KULTUROWEGO JEGO CZŁONKÓW ORAZ KULTUROTWÓRCZYCH ZASOBÓW SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ. PROJEKT MA NA CELU NAWIĄZANIE PRZEZ OŚRODEK KULTURY STAŁYCH RELACJI Z MIESZKAŃCAMI GMINY.

W RAMACH PROGRAMU POSZUKUJEMY NIESTANDARDOWYCH I AUTORSKICH POMYSŁÓW NA INICJATYWY KULTURALNE ORAZ OSÓB, KTÓRE MAJĄ CIEKAWE POMYSŁY I CHCĄ JE ZREALIZOWAĆ.

  1. Regulamin projektu.doc (80kb)
  2. Formularz zgłoszeniowy.doc (700kb)
  3. Załącznik nr 2 do Regulaminu - lista obecności.doc (35kb)
  4. Załącznik nr 3 do Regulaminu - protokół odbioru i przekazania.doc (48kb)
  5. Załącznik nr 4 do Regulaminu - podsumowanie działań.doc (48kb)

15 czerwca - WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII - Adam Woroniecki

godz. 17:00

Galeria Hol

Wystawa dostępna do końca sierpnia ./upload/Adam_Woroniecki.jpg

“….Większość ludzi próbuje zawrzeć w fotografii zbyt wiele elementów. Jeżeli robisz zdjęcie dziecka bawiącego się na łące, fotografuj dziecko, a nie drzewa, dom i wszystko, co jest w zasięgu wzroku. Fotografia jest w rzeczywistości pewną deklaracją i im bardziej jest przejrzysta, tym jest lepsza. Eliot Elisofon :…

W fotografii czarno-białej działamy nie kolorem, lecz plamą szarości, jasnością. Dlatego jeszcze większe niż zazwyczaj znaczenie zyskuje tonalność, kontrast, faktura, linia. Fotografia czarno-biała wymusza większą kreatywność, ponieważ oznacza większe oderwanie od rzeczywistości niż kolor. Tworzymy obrazy mniej przedstawiające, bardziej abstrakcyjne – ze względu na brak koloru właśnie. Widz automatycznie zakłada, że ogląda płaski przedmiot (fotografię), a nie wierne oddanie uwiecznionej na zdjęciu sytuacji/sceny.

Podstawą obróbki fotografii czarno-białych jest oczywiście standardowe doświetlanie lub wyciemnianie wybranych fragmentów kadru – albo w celu dostosowania obrazu na zdjęciu do tego, jak widzi scenę ludzkie oko (np. automatycznie wyrównując różnice jasności), albo w celach artystycznych, a najczęściej z obu powodów naraz. W zależności od programu, w którym pracujemy, możemy dokonać tych korekt na różne sposoby – w Photoshopie zadziałamy na warstwach i z maskami, w Lightroomie skorzystamy z masek lub innych narzędzi retuszerskich (szczerze polecam ten program, ponieważ jest on bardzo „fotograficzny” zarówno jeśli chodzi o zestaw narzędzi, jak i sposób pracy). Na początek zabawy z czernią i bielą polecam wypróbowanie presetów oferowanych przez daną aplikację. Oczywiście nie chodzi o całkowite zdanie się na gust i pomysły twórców oprogramowania, lecz o wybadanie, jak drastycznie mogą się różnić zdjęcia w zależności od strategii wybranej w postedycji.

Dlatego doceniam własności fotografii analogowej jej pewnych cech charakteryzujących obraz scenę jak ziarno kontrast światło rozpiętość tonalna to wpływa na zdjęcie niż tradycyjne usunięcie nasycenia koloru I osiągnięcie fotografii czarno białej :)

19, 21, 24 czerwca - Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

Olecko – przy Szpitalu, ul. Gołdapska 1

19 czerwca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00
21 i 24 czerwca 2019 w godzinach od 11.00 do 17.00

Ulotka.pdf (88 kb)

Plakat.pdf (540 kb)

19 czerwca - Kino letnie - NOC HORRORÓW

./upload/kino_letnie_2019.jpg

godz. 20:30

19 czerwca 2019 - AMFITEATR OLECKO

INKARNACJA-godz. 20:30 (1 godz. 52 min)

DŻUNGLA-godz. 22:30 (1 godz. 55 min)

Wstęp wolny

1 2 3 >>