Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Mamy dla Was dobrą wiadomość!

>> Mamy dla Was dobrą wiadomość!

Przystankowe kubki, koszulki oraz smycze są już do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej!

Kubki - 15 zł
Smycze - 8 zł
Koszullki - 40 zł

Niech łoś będzie z nami!

8 sierpnia - VI Oleckie Święto Mleka i Miodu

./upload/Swieto_Mleka_Miodu_2020.jpg Olecko mlekiem i miodem płynące!

Zbieramy zgłoszenia do udziału w dorocznym jarmarku z okazji Święta Mleka i Miodu, który odbędzie się 8 sierpnia na Placu Wolności.

Szczególnie serdecznie zapraszamy okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich, prywatnych przedsiębiorców oraz lokalnych wytwórców regionalnych, ekologicznych produktów i przetworów.

Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia mailowe na adres tech@przystanek.pl

Czekamy do 27 lipca!

Formularz zgłoszeniowy - VI OLECKIE ŚWIĘTO MLEKA i MIODU.docx

Warmińsko- Mazurska Izba Rolnicza oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Olecko oraz Urząd Miejski w Olecku organizuje konkurs na "Europejskie produkty tradycyjne”.

TERMIN KONKURSU:
1. VI Święto Mleka i Miodu - 08.08.2020 r. , Olecko

Przedmiotem konkursu jest prezentacja na stoisku produktów regionalnych i tradycyjnych

Celem konkursu jest:
1. Promowanie i popularyzacja regionalnych tradycji ludowych.
2. Wymiana przepisów i doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami.
3. Wspieranie lokalnej tożsamości.
4. Budowa tożsamości kulturowej w oparciu o ciągłość tradycji przekazywaną z pokolenia twórców na dzieci i młodzież.
5. Promocja produktów regionalnych i lokalnych.

Regulamin konkursu "Europejskie produkty tradycyjne”.docx (17kb)

15 września - spektakl "Kłamstwo"

./upload/plakat_klamstwo_15_09_2020.jpg godz. 19:00
Sala Kina "Mazur"

„Kłamstwo” Kompanii Teatralnej
spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata

Świetna sztuka! Znakomity reżyser. Fantastycznie aktorzy! Prawda to czy kłamstwo? Najlepiej przekonać się osobiście!

Mamy coś dla małżeństw z długim stażem i coś dla tych, którzy do zamążpójścia dopiero się przymierzają (albo wręcz przeciwnie!). Coś dla kobiet i coś i dla mężczyzn. Coś specjalnie dla Ciebie!

Sztukę Floriana Zellera wyreżyserował Wojciech Malajkat. Na scenie towarzyszą my: Adriana Kalska, Izabela Kuna, Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Mikołaj Roznerski i Piotra Szwedesa. Obsada traktowana jest jako… „wsad wymienny” i w kolejnych spektaklach aktorzy występuje w różnych konfiguracjach.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, a jednocześnie nie wiedzieć nic o sobie nawzajem.” Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „ Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!! Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Kompania Teatralna przedstawia się tak:

Misją Kompanii Teatralnej, od naszej pierwszej myśli, było tworzenie sztuki, głównie spektakli teatralnych. Sztuki zaangażowanej, z doskonałą obsadą aktorską, wybitnymi scenariuszami i niepowtarzalną reżyserią, ale też sztuki, która jest blisko ludzi. Sztuki, dla której chętnie będziemy odwiedzać teatry i ośrodki kultury – zarówno te małe, jak i te większe, gdzie doświadczymy rozrywki na wysokim poziomie, która jednocześnie skłoni nas do refleksji. Takiej sztuki, o której łatwo się nie zapomina.

Nasza przyszłość rysuje się jasno – będziemy tworzyć spektakle dla ludzi. Chcemy rozwijać się i zagwarantować, że każda nasza produkcja będzie spełniała oczekiwania zarówno wykwintnych koneserów, jak i mniej wyrafinowanego widza. Każdy w teatrze szuka czegoś innego – niektórzy odpowiedzi na ontologiczne pytania, inni dystansu do otaczającego nas świata, jeszcze inni – odskoczni od codzienności. Teatr jest lustrem, w którym się przeglądamy – lub – krzywym zwierciadłem.

Jakikolwiek jest Wasz wybór wiedzcie, że w Kompanii Teatralnej znajdziecie to wszystko. I wiele więcej…

cena biletu: 80 zł - brak biletów (wyprzedane)

3 października - Koncert 10 TENORÓW

./upload/10_tenorow_03_10_2020.jpg godz. 18:00
HALA MOSIR OLECKO
Bilety: Centrum Informacji Turystycznej (9:00-17:00)

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym.
10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. Unikalny projekt, kryjący się pod hasłem "10 TENORÓW", to nie tylko most wokalny między dwoma krajami - to także nowe słowo (a raczej - nuta) w historii muzyki popularnej.

Koncert trwa 2 godz z przerwą ok 10 minut.

Zapraszamy

„POMYSŁODAJNIA” - KONKURSU NA INICJATYWĘ KULTURALNĄ MIESZKAŃCÓW OLECKA I OKOLIC

./upload/konkurs_pomyslodajnia_2020.jpg TO JUŻ SIÓDMA EDYCJA „POMYSŁODAJNI” - KONKURSU NA INICJATYWĘ KULTURALNĄ MIESZKAŃCÓW OLECKA I OKOLIC OD 15 ROKU ŻYCIA.

UWAGA!

Konkurs będzie realizowany według następującego terminarza:

- Zgłaszanie inicjatyw do konkursu: 13 lipca – 27 lipca 2020 r. - Realizacja zwycięskich pomysłów: 1 sierpnia – 30 listopada 2020 r.

Założeniami projektu są: odkrywanie, rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego jego członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności lokalnej. projekt ma na celu nawiązanie przez ośrodek kultury stałych relacji z mieszkańcami gminy.

W RAMACH PROGRAMU POSZUKUJEMY NIESTANDARDOWYCH I AUTORSKICH POMYSŁÓW NA INICJATYWY KULTURALNE ORAZ OSÓB, KTÓRE MAJĄ CIEKAWE POMYSŁY I CHCĄ JE ZREALIZOWAĆ.

Inicjatywy kulturalne mogą być zgłaszane poprzez formularz (załącznik nr 1) - Wysłanie wypełnionego formularza na adres promocja.przystanek@gmail.com. (do pobrania na stronie www.przystanek.pl w zakładce „Pomysłodajnia”; - Dostarczenie wypełnionego formularza do sekretariatu ośrodka kultury osobiście lub listownie na adres: Plac Wolności 22, 19-400 Olecko do dnia 27 lipca 2020 r.

Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu oraz ze zobowiązaniem do ścisłej współpracy z ośrodkiem kultury przy realizacji nagrodzonego pomysłu. Do 27 lipca odpowiedzi na wszelkie pytania związane z wypełnianiem formularzy udziela specjalista ds. administracyjno-organizacyjnych pod numerem telefonu 87 520 20 59 wewn. 31, zapytania można również przesyłać na adres e-mail: promocja@przystanek.pl lub rok@przystanek.pl

Regulamin projektu.doc (47 kb)
Załącznik nr 1 do Regulaminu - formularz zgłoszeniowy.doc (450 kb)
Załącznik nr 2 do Regulaminu - lista obecności.doc (35 kb)
Załącznik nr 3 do Regulaminu - protokół odbioru i przekazania.doc (48 kb)
Załącznik nr 4 do Regulaminu - podsumowanie działań.doc (48kb)

1 2 >>