Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

20 czerwca - Noc Kupały

./upload/Noc_Kupaly_06_2020.jpg NOC KUPAŁY Z ZESPOŁEM "SHAMROCK"

20 czerwca 2020
Godz. 21:00

AMFITEATR PODZAMCZE W OLECKU.

Wstęp bezpłatny

ilość miejsc ograniczona

Zapraszamy

15 września - spektakl "Kłamstwo"

./upload/plakat_klamstwo_15_09_2020.jpg godz. 19:00
Sala Kina "Mazur"

„Kłamstwo” Kompanii Teatralnej
spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata

Świetna sztuka! Znakomity reżyser. Fantastycznie aktorzy! Prawda to czy kłamstwo? Najlepiej przekonać się osobiście!

Mamy coś dla małżeństw z długim stażem i coś dla tych, którzy do zamążpójścia dopiero się przymierzają (albo wręcz przeciwnie!). Coś dla kobiet i coś i dla mężczyzn. Coś specjalnie dla Ciebie!

Sztukę Floriana Zellera wyreżyserował Wojciech Malajkat. Na scenie towarzyszą my: Adriana Kalska, Izabela Kuna, Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Mikołaj Roznerski i Piotra Szwedesa. Obsada traktowana jest jako… „wsad wymienny” i w kolejnych spektaklach aktorzy występuje w różnych konfiguracjach.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, a jednocześnie nie wiedzieć nic o sobie nawzajem.” Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „ Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!! Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Kompania Teatralna przedstawia się tak:

Misją Kompanii Teatralnej, od naszej pierwszej myśli, było tworzenie sztuki, głównie spektakli teatralnych. Sztuki zaangażowanej, z doskonałą obsadą aktorską, wybitnymi scenariuszami i niepowtarzalną reżyserią, ale też sztuki, która jest blisko ludzi. Sztuki, dla której chętnie będziemy odwiedzać teatry i ośrodki kultury – zarówno te małe, jak i te większe, gdzie doświadczymy rozrywki na wysokim poziomie, która jednocześnie skłoni nas do refleksji. Takiej sztuki, o której łatwo się nie zapomina.

Nasza przyszłość rysuje się jasno – będziemy tworzyć spektakle dla ludzi. Chcemy rozwijać się i zagwarantować, że każda nasza produkcja będzie spełniała oczekiwania zarówno wykwintnych koneserów, jak i mniej wyrafinowanego widza. Każdy w teatrze szuka czegoś innego – niektórzy odpowiedzi na ontologiczne pytania, inni dystansu do otaczającego nas świata, jeszcze inni – odskoczni od codzienności. Teatr jest lustrem, w którym się przeglądamy – lub – krzywym zwierciadłem.

Jakikolwiek jest Wasz wybór wiedzcie, że w Kompanii Teatralnej znajdziecie to wszystko. I wiele więcej…

cena biletu: 80 zł - brak biletów (wyprzedane)

3 października - Koncert 10 TENORÓW

./upload/10_tenorow_03_10_2020.jpg godz. 18:00
HALA MOSIR OLECKO
Bilety: Centrum Informacji Turystycznej (9:00-17:00)

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym.
10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. Unikalny projekt, kryjący się pod hasłem "10 TENORÓW", to nie tylko most wokalny między dwoma krajami - to także nowe słowo (a raczej - nuta) w historii muzyki popularnej.

Koncert trwa 2 godz z przerwą ok 10 minut.

Zapraszamy

Karta Kinomana

>> Karta Kinomana

UWAGA!!! W kasie kina „Mazur” zapytaj o Kartę Kinomana. Przyjdź na seans KADRU, a postawimy na niej pieczątkę. Zbierz cztery pieczątki, a dostaniesz bezpłatną wejściówkę na kolejne spotkanie KADRU.

<< 1 2